نظافت باشگاه ورزشی و مهم ترین نکات آن - بانی پاک ماشین

نظافت باشگاه ورزشی و مهم ترین نکات آن

در طول شبانه روز در باشگاه‌های ورزشی تردد بسیار بالا است. به دلیل وجود دستگاه‌های متفاوت و استفاده افراد متعدد آلودگی‌های بی‌شماری در باشگاه‌های ورزشی وجود دارد. از این رو نظافت باشگاه ورزشی یکی از مواردی است که مسئولین باشگاه‌ها باید به آن دقت کنند. نظافت باشگاه ورزشی به خاطر وجود دستگاه‌های گوناگون ممکن است دشوار و زمان‌بر باشد، به همین دلیل استفاده از دستگاه‌های صنعتی مانند اسکرابر، جاروی صنعتی و … نظافت را سریع‌تر خواهد کرد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا انواع دستگاه‌های صنعتی برای نظافت باشگاه‌های ورزشی را به شما معرفی کنیم. همچنین برای خرید جارو صنعتی و دریافت قیمت انواع بخارشو و اسکرابر می‌توانید از سایت بانی پاک اقدام نمایید.

چرا نظافت باشگاه ورزشی مهم است

چرا نظافت باشگاه ورزشی مهم است

نظافت باشگاه ورزشی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مسئولیت‌های مدیران آن مجموعه است. همه روزه افراد مختلفی به باشگاه‌های ورزشی می‌روند و آلودگی‌هایی بر روی دستگاه‌های ورزشی، سطوح باشگاه و … می‌نشیند. این آلودگی‌ها ممکن است سبب بروز بیماری‌های مختلف شوند. در نتیجه نظافت باشگاه‌های ورزشی امری است که نباید نادیده گرفته شود. لازم به ذکر است ورزشکارانی که به باشگاه شما مراجعه می‌کنند به بهداشت محیط دقت کرده و همین امر باعث می‌شود که تعداد کاربران باشگاه شما بیشتر شود. امروزه نظافت باشگاه‌ها با استفاده از دستگاه‌های صنعتی صورت می‌گیرد. شما می‌توانید برای خرید مکنده نیمه صنعتی به وب‌سایت banipak.com مراجعه نمایید.

توجه داشته باشید که نظافت باشگاه با استفاده از این دستگاه‌ها علاوه بر سرعت بخشیدن به کار، موجب بالا رفتن کیفیت نظافت نیز می‌شود. برخی از قسمت‌های باشگاه باید با استفاده از جارو صنعتی تمیز شود و بعضی قسمت‌های دیگر با استفاده از مکنده صنعتی یا اسکرابر. به همین دلیل می‌توانید قیمت مکنده صنعتی را در فروشگاه اینترنی بانی پاک مشاهده نمایید.

✔️ مطالعه بیشتر: نظافت بیمارستان در 8 مرحله؛ چرا نظافت بیمارستان اهمیت دارد؟

دستگاه‌های مناسب برای نظافت باشگاه ورزشی

دستگاه‌های مناسب برای نظافت باشگاه ورزشی

امروزه باشگاه‌های ورزشی بسیار پیشرفته‌تر از گذشته شده‌اند و نیاز به نظافت باشگاه‌ها بیشتر از همیشه حس می‌شود. با استفاده از دستگاه‌های صنعتی می‌توانید در زمان که نیاز بود به نظافت باشگاه بپردازید و آلودگی را در محیط باشگاه از بین ببرید. در ادامه تعدادی از این دستگاه‌های صنعتی را معرفی کرده و به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

۱. اسکرابر صنعتی:

دستگاه اسکرابر یا کفشور صنعتی دارای مدل‌های متفاوتی است که برای شستشوی زمین‌های هموار و باشگاه‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این اسکرابرها دارای مدل‌های دستی و باتری‌دار هستند و می‌توان تمامی سطوح را با استفاده از آن‌ها شست و خشک کرد.

۲. جاروبرقی‌ صنعتی:

از این دستگاه می‌توان برای جارو کردن سطوح مختلف استفاده کرد. در باشگاه‌های ورزشی که سطوح مختلفی برای تمیز کردن وجود دارد، جاروبرقی صنعتی یکی از بهترین گزینه‌ها برای نظافت است. جار‌وبرقی صنعتی دارای فیلترهای بسیار قدرتمندی است که آلودگی را مجددا به فضاهای تمیز شده باز نمی‌گرداند.

۳. بخارشوی صنعتی:

بخارشوی صنعتی جزء کاربردی‌ترین تجهیزات نظافتی برای باشگاه‌های ورزشی می‌باشد. بخارشو‌های صنعتی به دلیل دمای بالایی که در هنگام نظافت تولید می‌کنند، بهترین وسیله برای ضدعفونی کردن سطوح نیز می‌باشند. دمای بالای این دستگاه می‌تواند باکتری‌های تمامی سطوح را از بین ببرد.

۴. تی و ترولی:

برای نظافت قسمت‌هایی که دستگاه‌های بزرگ صنعتی نمی‌توانند آن‌ها را تمیز کنند یعنی امکان تردد دستگاه در آن قسمت وجود ندارد، می‌توانید از تی و ترولی استفاده کرد. این دستگاه‌ها دارای خاصیت آنتی باکتریال نیز می‌باشند.

بهترین مواد شوینده برای نظافت باشگاه ورزشی

در صورتی که می‌خواهید لکه‌ها و آلودگی‌های موجود بر روی زمین یا سطوح دیگر را از بین ببرید می‌توانید از مواد شوینده مخصوص این کار استفاده کنید. مواد شوینده‌ای مثل Tablefit توانایی پاکسازی تمامی سطوح را دارند. اگر از شوینده‌ای برای اولین بار استفاده می‌کنید، ابتدا مقداری از آن را بر روی دستمال اسپری کرده و روی سطح بکشید تا مقاومت سطح در مقابل آن را امتحان کنید.

روش نظافت باشگاه ورزشی

روش نظافت باشگاه ورزشی

نظافت کف باشگاه اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا در هنگام ورزش بدن ورزشکاران ممکن است با زمین برخورد داشته باشد در نتیجه کف باشگاه باید به خوبی تمیز شده باشد تا از بروز قارچ و دیگر بیماری‌های پوستی جلوگیری شود.

در طول روز افراد مختلفی به باشگاه آمده و لباس‌های خود را در رختکن تعویض می‌کنند. بعد از انجام ورزش، ممکن است قطره‌های عرق بر روی زمین رختکن بریزد. همین کافی است تا آلودگی در قسمت‌های مختلف پخش شده و بوی نامطبوعی ایجاد شود. به همین دلیل باید تمام کف و دیوار‌ه‌های رختکن را به خوبی تمیز و ضدعفونی کنید.

قدم بعدی تمیز کردن وسایل ورزشی موجود در باشگاه است. هر روز افراد مختلفی از دستگاه‌های ورزشی استفاده می‌کنند و پوست‌شان با دستگاه‌های ورزشی در تماس است. در نتیجه دستگاه‌های ورزشی باید به گونه‌ای تمیز و ضدعفونی شوند که اثری از آلودگی و عرق بر روی آن‌ها باقی نماند.

نظافت سرویس بهداشتی نباید به هیچ وجه فراموش شود. سرویس‌های بهداشتی باید به صورت مداوم تمیز و ضدعفونی شوند تا بوی نامطبوع آن افراد را نرنجاند.

هنگام ورزش به خاطر فعالیت بدنی، سوخت و ساز بدن افراد زیاد شده و تعرق صورت می‌گیرد، همچنین میزان نوشیدن آب نیز بیشتر می‌شود. در نتیجه آب سردکن باشگاه نیز یکی دیگر از محل‌هایی است که ممکن است آلوده باشد. به همین دلیل باید بدنه و شیرهای آب سردکن را به صورت مداوم ضدعفونی کرد تا افراد به بیماری‌های مختلف دچار نشوند.

نتیجه گیری

توجه داشته باشید که هر فرد نیز در برابر تمیز نگه داشتن وسایل باشگاه مسئول است. بهتر است هر فرد کفشی به صورت جداگانه برای باشگاه تهیه کند تا آلودگی‌های بیرون از باشگاه را به همراه کفش داخلی باشگاه نیاورد. همچنین استفاده از مت شخصی می‌تواند سلامت هر فرد را تضمین کند. بهتر است قبل و بعد از باشگاه حتما دوش بگیرید تا آلودگی بدن شما به دیگران انتقال پیدا کند، همچنین عوض کردن لباس و شستن آن‌ها بعد از باشگاه از بوی نامطبوع بدن و بیماری‌های پوستی جلوگیری می‌کند. همانطور که گفتیم استفاده از دستگاه‌های صنعتی برای نظافت باشگاه ورزشی بهترین گزینه است. با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانید با سرعت بیشتری باشگاه ورزشی را از آلودگی‌ها پاک کنید. استفاده از مواد شوینده مخصوص باشگاه را نیز جدی بگیرید زیرا ضدعفونی کردن دستگاه‌ها، سطوح و همچنین کف باشگاه بر سلامت جسمی تمامی افراد باشگاه تاثیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس : تهران - خیابان شهید مطهری - خیابان سهروردی شمالی - کوچه تهمتن - پلاک 6 - واحد 20

تلفن :09125148782 - 09121191202 - 02188754228 - 02188754229

ایمیل : info@banipak.com

  • عضویت در خبرنامه

    دریافت اطلاعات دوره ای و دعوتنامه ها

  • ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  • کلیه امتیاز سایت متعلق به بانی پاک میباشد.