معرفی بهترین تجهیزات نظافتی برای محیط اداری - بانی پاک ماشین

معرفی بهترین تجهیزات نظافتی برای محیط اداری

تمامی فضاهای اداری و صنعتی نیاز به تجهیزات نظافتی برای پاک کردن آلودگی‌های محیط دارند. تمیزی محیط کاری شما می‌تواند محبوبیت بیشتری برای شما به ارمغان آورد. پاک‌سازی سطوح اداری مختلف به تجهیزات نظافتی برای محیط اداری نیاز دارد. این تجهیزات ممکن است با تجهیزات نظافتی برای محیط‌های صنعتی، هتل، سالن‌های همایش و … تفاوت داشته باشد. در ادامه بهترین تجهیزات نظافتی برای محیط اداری را معرفی و بررسی می‌کنیم. شما می‌توانید برای خرید انواع تجهیزات نظافتی مانند بخارشوی صنعتی به فروشگاه اینترنتی بانی پاک مراجعه نمایید.

 

بهترین تجهیزات نظافتی برای محیط‌های اداری

بهترین تجهیزات نظافتی برای محیط‌های اداری

۱. سوئیپر

سوئیپر یکی از تجهیزات نظافتی برای محیط‌ اداری می‌باشد که بسیار پرکاربرد است. سوئیپرها دارای دو نوع دستی و صنعتی هستند که بر اساس نیاز خود و متراژ فضا، می‌توانید یکی از این مدل‌ها را تهیه کنید. سوئیپر دارای یک برس چرخان بزرگ است که می‌تواند آلودگی‌ها را از کف محیط پاک کند. این دستگاه دارای مخزن تقریبا بزرگی است که می‌تواند آلودگی‌های یک انبار یا فضای صنعتی را در خود جای دهد.

۲. پولیشر

پولیشر یکی دیگر از دستگاه‌های صنعتی برای نظافت محیط‌های اداری، تجاری، بیمارستان، هتل و … می‌باشد. این دستگاه برای براق کردن و جلادهی کف محیط‌های پر رفت و آمد مورد استفاده قرار می‌گیرد. پولیشرها علاوه بر تمیز کردن کف سبب افزایش طول عمر کفپوش‌ها نیز می‌شوند.

۳. اسکرابر یا زمین شوی اداری

اسکرابر نیز یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های نظافت صنعتی برای شستشوی کف است. این دستگاه دارای یک برس است که با استفاده از آن زمین را شسته و با سیستم خشک‌کن خود کف را خشک و صیقلی می‌کند. اسکرابر اداری نیز مانند سوئیپر دارای دو نوع دستی و صنعتی می‌باشد. لازم به ذکر است که اسکرابر صنعتی هم به وسیله برق شهری و هم باتری کار می‌کند. این دستگاه با سرعت نظافت بسیار بالا، به کاهش مصرف آب و شستشوی سریع‌تر کمک می‌کند.

۴. مکنده صنعتی یا جاروبرقی صنعتی

مکنده صنعتی یکی از دستگاه‌های نظافت صنعتی می‌باشد که آلودگی‌های محیط را به راحتی جاروب می‌کند. جاروبرقی صنعتی می‌تواند گرد و غبار، آلودگی‌های صنعتی و شیمیایی و … را به راحتی تمیز کند. برخی از این مکنده‌های صنعتی علاوه بر مواد سخت و خشک توانایی جمع کردن مایعات را نیز دارند.

✔️ مطالعه بیشتر: راهنمای کامل نظافت مبل و‌ نکات کلیدی آن

چرا نظافت محیط اداری اهمیت دارد؟

چرا نظافت محیط اداری اهمیت دارد؟

باید بگوییم که محیط کار بهم ریخته و کثیف می‌تواند باعث حواس‌پرتی و اضطراب کارمند شود. میزهای خاک گرفته، سطوح کثیف و آلوده و گرد و خاک موجود در محیط‌های کار می‌تواند باعث به وجود آمدن بیماری‌های متفاوتی شود. در محیط اداری که آلودگی نباشد و به صورت مرتبط نظافت صورت گیرد، خبری از بیماری کارکنان نیست و همین امر سبب افزایش راندمان کاری اداره می‌شود.

نظافت اداره با دستگاه‌های صنعتی مزایای بسیار زیادی دارد. برای مثال، استفاده از اسکرابر سبب می‌شود که بعد از شستشوی زمین با استفاده از خشک‌کن دستگاه، کف به صورت کامل خشک شود و از زمین خوردن کارکنان جلوگیری شود.

تمیز کردن کف و میز آشپزخانه در ادارات اهمیت بسیار زیادی دارد. خرده غذاهایی که بر روی زمین یا میز آشپزخانه می‌ریزد باعث جمع شدن حشرات و موجودات موذی می‌شود. در نتیجه استفاده از مکنده‌های صنعتی آن هم در آشپزخانه ادارات بسیار لازم و ضروری است.

زمانی که تجهیزات اداری به صورت مرتب تمیز و آلودگی‌ از آن‌ها زدوده شود، طول عمر بیشتری خواهند داشت. تمیز کردن کامپیوترها، تجهیزات دیجیتال، میزها و … می‌توانند عمر آن را افزایش دهد. همچنین کف محیط اداری زمانی که به صورت مرتب نظافت شود، آلودگی و کثیفی‌ها به صورت دائمی بر روی سرامیک و کفپوش باقی نمی‌ماند. در نتیجه زمان، نیرو هزینه کم‌تری برای نظافت نیاز است.

✔️ مطالعه بیشتر: نظافت باشگاه ورزشی و مهم ترین نکات آن

مراحل نظافت محیط اداری

مراحل نظافت محیط اداری

ابتدا باید از در ورودی اداره یا ساختمان شروع کنید. زمانی که ارباب رجوع وارد محیط اداره می‌شود به تمیزی فضا دقت می‌کند. در نتیجه اولین قرار با ارباب رجوع در فضای کاری بسیار مهم است.

سپس باید قسمتی که منشی اداره یا پذیرش در آنجا قرار دارد را تمیز کنید. اکثر مراجعان بعد از وارد شدن به محیط‌های اداری به دنبال منشی یا پذیرش شرکت هستند و اولین مراجعه آن‌ها به منشی خواهد بود.

نظافت و شستشوی سرویس بهداشتی با جرم‌گیر و مواد ضدعفونی‌کننده نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین سعی کنید در فضای سرویس بهداشتی از اسپری‌های مخصوص استفاده نمایید تا بوی نامطبوع آن مراجعان را آزار ندهد. توجه داشته باشید که باید به صورت مرتب مایع دستشویی و دستمال توالت را شارژ کنید.

بعد از آن نظافت میز کار کارمندان و مدیر اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد. همچنین وسایلی که روی میز قرار دارد، باید به صورت کامل تمیز و گردگیری شود.

✔️ مطالعه بیشتر: نظافت بیمارستان در 8 مرحله؛ چرا نظافت بیمارستان اهمیت دارد؟

تغییر در شیوه نظافت محیط اداری از گذشته تا کنون

تغییر در شیوه نظافت محیط اداری از گذشته تا کنون

روش‌های متفاوتی برای نظافت محیط‌های اداری وجود دارد. یکی از این روش‌ها سنتی و مربوط به گذشته است. در این روش میزان مصرف آب و مواد شوینده در نظر گرفته نمی‌شود. این روش در فضاهای اداری بزرگ سبب هدر رفت مواد شوینده و آب خواهد شد. امروزه دیگر از روش‌های سنتی برای نظافت فضاهای اداری استفاده نمی‌شود. اکثر ادارات از تجهیزات نظافت صنعتی استفاده می‌کنند.

برای محیط‌های اداری کوچک می‌توان از دستگاه‌های دستی استفاده کرد که هم هزینه کم‌تری دارند و هم فضای کم‌تری را اشغال می‌کنند. همچنین با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانید در مصرف آب و مواد شوینده صرفه‌جویی نمایید.

با پیشرفت تکنولوژی، روزانه دستگاه‌های پیشرفته‌تری وارد بازار می‌شود. با استفاده از این دستگاه‌ها علاوه بر مصرف کم‌تر انرژی، آب و مواد شوینده کم‌تری مصرف خواهد شد. هدف از طراحی این دستگاه‌ها راحتی در نظافت، صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی و نظافت عمیق‌تر و بهتر می‌باشد.

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم، استفاده از تجهیزات نظافتی برای محیط اداری علاوه بر مصرف کم‌تر آب، انرژی و مواد شوینده، به زمان نظافت کم‌تر نیز کمک خواهد کرد. در روش‌های سنتی افراد باید ساعت‌ها برای نظافت یک محیط اداری با متراژ کم وقت می‌گذاشتند. اما با تولید دستگاه‌های نظافت صنعتی وقت کم‌تری برای نظافت از افراد گرفته می‌شود. از طرف دیگر، کیفیت نظافت با دستگاه‌های صنعتی و اداری بسیار بیشتر از روش‌های سنتی است. شما می‌توانید برای خرید انواع دستگاه‌های نظافت صنعتی به فروشگاه اینترنتی بانی پاک مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس : تهران - خیابان شهید مطهری - خیابان سهروردی شمالی - کوچه تهمتن - پلاک 6 - واحد 20

تلفن :09125148782 - 09121191202 - 02188754228 - 02188754229

ایمیل : info@banipak.com

  • عضویت در خبرنامه

    دریافت اطلاعات دوره ای و دعوتنامه ها

  • ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  • کلیه امتیاز سایت متعلق به بانی پاک میباشد.